Přemýšlíte, že si pořídíte produkt TP-Link TL-WR1043ND a chcete si nejprve pročíst zkušenosti ostatních zákazníků, kteří koupili produkt TP-Link TL-WR1043ND před vámi? Pak čtěte dále.

TP-Link TL-WR1043ND popis

K čemu slouží tento produkt
Bezdrátový gigabitový směrovač 300 Mbit/s Wireless N TL-WR1043ND je kombinované zařízení pro kabelové/bezdrátové připojení k síti obsahující směrovač pro sdílení internetu a 4portový přepínač. Toto zařízení umí vytvořit bezdrátovou síť s neuvěřitelnou rychlostí přenosu dat až 300 Mbit/s, která vám zajistí bezproblémové souběžné využívání aplikací využívajících velkou šířku pásma a aplikací citlivých na přerušení, jako jsou např. vysílání datového proudu HD videa, internetová telefonie, sdílení velkých souborů a hraní online her. Zařízení je navíc vybaveno portem USB umístěným na zadní straně směrovače pro připojení USB úložných zařízení k síti pro pohodlné sdílení zdrojů mezi všemi uživateli sítě.

Gigabitové porty – neuvěřitelná šířka pásma
S integrovaným přepínačem Gigabit Ethernet zařízení TL-WR1043ND poskytuje výkonnější možnosti zpracování dat, které odkrývají plný potenciál standardu Wireless N a eliminují neprůchodnost sítě při přenosu dat mezi megabitovým kabelovým připojením a bezdrátovým připojením 11n. Díky tomu jsou všechny prováděné operace rychlejší a efektivnější a uživatelé mohou sdílet velké soubory jako např. HD video za několik minut namísto hodin.

Wireless N – mimořádná rychlost a dosah
S podporou standardu IEEE 802.11n mohou uživatelé vytvořit bezdrátovou síť a dosáhnout až 18 x vyšší rychlosti a 6 x většího dosahu než u klasických produktů 11g. Směrovač nabízí dostatečně velkou rychlost pro téměř jakékoliv aplikace náročné na šířku pásma, včetně VoIP, streamingu HD videa nebo hraní online her bez zpoždění. Pomocí technologie Wireless N směrovač rovněž dokáže potlačit ztráty při přenosu dat na velké vzdálenosti a přes překážky a proměnit tak vaši domácnost i zahradu na jeden velký hotspot.

Režim zvýšení rychlosti – zvýší rychlost bezdrátové sítě až na 450 Mbit/s
Jakmile na webové stránce správy aktivujete režim Zvýšení rychlosti, můžete zvýšit bezdrátovou rychlost směrovače TL-WR1043ND až na 450 Mbit/s. S rychlostí až 450 Mbit/s můžete streamovat HD video hrát online hry mnohem plynuleji než s rychlostí 300 Mbit/s.

Multifunkční USB port – přenosný server

(1) Sdílení tiskárny mezi několika počítači
Není žádným tajemstvím, že tiskárny není často snadné použít. Aby bylo možné tisknout, musí být většinou připojen k tiskárně počítač. Se směrovačem TL-WR1043ND, uživatelé mohou jednoduše připojit tiskárnu do portu USB na zadní straně směrovače a spustit ovladač USB tiskárny na počítači.

(2) Sdílení souborů a médií doma a i mimo něj
Směrovač TL-WR1043ND umožňuje uživatelům připojit řadu úložných zařízení s USB portem přímo ke směrovači, díky čemuž mají snadný a pohodlný přístup ke svým datům lokálně nebo prostřednictvím internetu pomocí funkcí FTP serveru.

Nastavení zabezpečení jedním tlačítkem
Směrovač TL-WR1043ND je vybaven technologií WI-FI Protected Setup™ (WPS), která umožňuje pouhým stisknutím tlačítka „WPS“ téměř okamžitě automaticky nastavit zabezpečené připojení WPA2, které je bezpečnější než šifrování WEP. Tento způsob je nejen rychlejší než obvyklá nastavení zabezpečení, ale i pohodlnější, protože si nemusíte pamatovat žádné heslo!

IP QoS – řízení šířky pásma
Nerozlišené procházení internetu a stahování nadměrně zatěžující šířku pásma v bezdrátové síti ze strany interních uživatelů často znamená, že v domácnosti nebo malé kanceláři je nedostatečná šířka pásma. Funkce IP QoS integrovaná v zařízení TL-WR1043ND umožňuje optimálně využívat šířku pásma a nabízí rozdělení šířky pásma tak, aby se zamezilo neprůchodnosti sítě a nedocházelo ke zneužívání šířky pásma. Tímto způsobem dostanou uživatelé malé sítě přidělenu vyhrazenou šířku pásma a nebude docházet k tomu, aby nekritické aplikace snižovaly průchodnost sítě.

Snadná obsluha
I nezkušení uživatelé mohou nastavit své síťové produkty. Zařízení je dodáváno s diskem CD obsahujícím Pomocníka pro snadné nastavení, který vás provede krok za krokem postupem nastavení a pomůže vám i s konfigurací bezdrátové sítě a zabezpečení.

Technická specifikace:

Rozhraní:
4 x 10/100/1000 Mbit/s LAN port
1 x 10/100/1000 Mbit/s WAN port
1 x USB 2.0 port

Tlačítka:
Wireless On/Off Button
Power On / Off
WPS / Wireless On / Off
Reset

Rozměry (Š x H x V):
225 x 141 x 30mm

Typ antény:
1 x externí, odnímatelná (5 dBi)

Podporované WiFi standardy:
IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n

Frekvence:
2,4 GHz

Zabezpečení bezdrátové sítě:
64/128-bit WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK šifrování

Softwarové funkce:

Quality of Service (QoS):
WMM, Bandwidth Control (IP QoS)

Zabezpečení:
NAT Firewall, SPI Firewall, MAC / IP / URL Filtering

Management:
Vzdálená správa, Lokální management

Port Forwarding:
Virtual server, Port Triggering, UPnP, DMZ

VPN Pass-Through:
PPTP, L2TP, IPSec

Certifikace:
CE, FCC, RoHS

Obsah balení:
Router TL-WR1043ND
Napájecí zdroj
Ethernet kabel
Průvodce rychlou instalací

Požadavky na systém:
Microsoft Windows 98SE, NT, 2000, XP, Vista ™ nebo Windows 7, Windows 8 / 8.1 / 10
MAC OS, NetWare, UNIX nebo Linux

Výrobce: TP-Link
Obvyklá cena: 1139.61