Velká hra – nový film ze světa nelegálního hraní

Velká hra je nový americký film natočený podle skutečných událostí. Vypráví příběh Molly, která se stane organizátorkou velkých pokerových her, oblíbených mezi celebritami, za hranou zákona.

Film Velká hra, v originále Molly’s Game, byl natočen režisérem Aaronem Sorkinem. O hudbu se postaral Daniel Pemberton.

V hlavní roli Molly se představí Jessica Chastian, kterou mnozí diváci znají z úspěšných filmů Marťan a Interstellar. Dále se představí Idris Elba. V menší roli se ve filmu mihne i Kevin Costner.

Film vypráví příběh Molly Bloomové, která se stane organizátorkou velkých, ale bohužel nelegálních pokerových her. Ty se samozřejmě hrají o velké peníze. Jednotlivé hry se konají v luxusních hotelích nebo drahých rezidencích. Mezi hráči se často objevovali známé celebrity z řad herců, ale i sportovci, profesionální hráči pokeru nebo byznysmeni.

Turnaje se hráli v Los Angeles i v New Yorku. Minimální buyin do takového turnaje byl 250 000 USD. Vše skončilo zatčením FBI. Film pak vypráví nejen o organizování a samotné hry, ale i po zatčení a během soudního procesu.

Film byl v ČR uveden v lednu. Již nyní má 80% hodnocení. Na Golden Globe Awards byl nominován ve dvou kategoriích. Nejlepší scénář a Nejlepší ženský herecký výkon v kategorii drama.